Aký sonar kúpiťAKO sa správne rozhodnúť? AKÝ SONAR, GPS KÚPIŤ?
Prehľadne stručne a zrozumiteľne Vám poslúžia tabuľky: technické parametre.xls


1. - Pre drvivú väčšinu rybárov je prvoradým limitujúcim faktorom CENA.

Určime si teda cenové rozpätie, alebo cenový strop.


2. – KATEGÓRIA ,klasické, bezdrôtové, s GPS, s priestorovým snímaním

Podľa spôsobu využitia. – klasické sú sonary vhodné pre všetkých rybárov mapujúcich, alebo aj loviacich z člna. Bezdrôtové vhodné na zisťovanie z brehu. S GPS – pre tých, ktorí lovia na väčších vodných plochách, alebo často menia miesta. S priestorovým snímaním sú sonary využívajúce najnovšiu technológiu SI, DI – v súčasnosti najdokonalejší spôsob snímania a zobrazovania priestoru.


3. - SONDA počet lúčov – Jednolúčové sonary – najzákladnejšia rada sonarov vhodných skôr na more, na meranie hlbok, na snímanie len úzkeho priestoru. Dvojlúčové – vhodné pre rybárov aj na sladké vody. Troj a viac lúčové s klasickým spôsobom snímania – pre skúsenejších viac schopností za nižšiu cenu. S priestorovým snímaním - najšpičkovejšie


4. – DISPLEJ kvalita zobrazovania. U klasických sonarov displej do 320 x 240 pixelov a do 12 odtieňov šedej sú základná rada (slabšie zobrazovanie) Od tejto hranice do 480 x 480 pixelov a 16 odtieňov šedej sú špičkové displeje. Od tejto hranice hore sa už prevažne jedná o farebné displeje – je to vývojový trend, majúci význam hlavne pre najšpičkovejšie prístroje s mapovou GPS.


Tieto 4 základné parametre sú najpodstatnejšie pre Váš výber. Ostatné technické parametre sú odvodené, alebo zákonite dané. Pozor na zavádzajúce údaje, alebo tvrdenia niektorých „tiež obchodníkov“. Keď už sa rozhodnete pre určitý konkrétny model, overte si info aj na stránkach výrobcu.