O nás

Firma - František Küffer - RIKU bola založená v r. 1995
Zaoberáme sa obchodnou činnosťou, výrobou, dostavbou a predajom plavidiel a doplnkov k nim.


Od roku 1998, kedy sme získali výhradné obchodné zastúpenie pre Slovenskú republiku na dovoz a distribúciu sonarov značky Humminbird sa plne venujeme sonarovým technológiam a osvete v sonarovej problematike. Zo širokej výrobnej ponuky sa v prevažnej miere orientujeme na sonary vhodné na sladké vody, s kombinovaným využitím a tiež modely so špecifickými vlastnosťami. Modely prístrojov, ktoré prezentujeme na tejto stránke sú našou ,,najhorúcejšou“ ponukou pre rok 2011. Dúfame, že ste s touto ponukou spokojní a veríme že bude plne vyhovovať Vašim požiadavkam.


Humminbird je svetovým lídrom v inováciách a vývoji sonarov už vyše 40 rokov. Sonary Humminbird poskytujú rybárom všetko, čo potrebujú na vnímanie priestoru pod vodnou hladinou. Firma každý rok prináša novinky - nové sonarové a technológie a GPS systémy. Humminbird disponuje najširšou ponukou spomedzi všetkých svetových výrobcov. Od jednolúčových sonarov, cez dvojlúčové, trojlúčové, štvorlúčové, s postranným snímaním (SI), dolným priestorovým snímaním (DI), s bezdrôtovým prenosom (SmartCast), s pozičným GPS, či s mapovým GPS. Produkty tohto amerického výrobcu sú prostredníctvom distribútorov známe a dostupné takmer na celom svete.


V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností Vám poradí v oblasti teoretickej i praktickej František Küffer – majiteľ firmy a odborník v sonarovej problematike. Kontaktujte ma telefonicky, alebo prostredníctvom internetu.


Výrobe a stavbe laminátových člnov sa venujem už od dôb dávneho socializmu. Už v roku 1990 som ako fyzická osoba - projektant, konštruktér a staviteľ v jednej osobe získal prvé typové schválenie od Štátnej plavebnej správy. Od tej doby, v tejto oblasti pôsobím neustále. Voda, plavba, člny a všetko čo s tým súvisí – to je moja práca a aj koníček.


V súčasnosti spomedzi laminátových člnov je naším číslom jedna rada člnov s unikátnym tvarom dna s bezkonkurenčnými hydrodynamickými vlastnosťami. Člny z rady K MAX. Najmä čln K MAX X - 4,6 m a K MAX XX - 5,45 m sú najobľúbenejšie medzi rybármi a nadšencami motorovej plavby. Ich excelentné jazdné vlastnosti a stabilita presvedčili už nejedného užívateľa o jedinečnosti tejto katamaranovej konštrukcie dna.


V spolupráci s firmou WATS (výrobca nafukovacích člnov) od roku 2005 sa venujeme aj výrobe nafukovacích člnov „na objednávku“, podľa požiadaviek klienta. Zákazník tak má možnosť určiť si, či už farebné kombinácie, alebo vybavenie člna doplnkami. U nafukovacích člnov je tiež možné prispôsobiť aj rozmery člna požiadavkám zákazníka.