Lodné motory YAMAHA

Vďaka mnohým skvelým a exkluzívnym technologickým prvkom značka Yamaha vyniká nad všetky ostatné. Motory Yamaha sa tešia jedinečnej povesti, vďaka jednoduchej obsluhe, pružnému výkonu, maximálnej spoľahlivosti a životnosti. Ponúkame prehľad najdôležitejších a najpraktickejších prvkov, ktoré sú u väčšiny lodných motorov Yamaha. A práve tieto prvky sú špeciálnymi ingredienciami, ktoré pomáhajú tvoriť motto: „Yamaha – to je rozdiel!“


Uhol riadenia 360°
Výnimočná manévrovateľnosť s plným záberom k dispozícii pri jazde dozadu.


Ochrana proti „štartovaniu cez rýchlosť“
Zabraňuje naštartovaniu motora, pokiaľ je zaradený prevodový stupeň Dopredu alebo Dozadu. U modelov s ručným štartovaním je štartér zablokovaný, pokiaľ je zaradený iný stupeň ako Neutrál. U verzií s elektrickým štartérom je motor štartéra izolovaný, ak nie je zaradený neutrál.


Systém pre plavbu v plytkej vode
Umožňuje bezpečné manévrovanie v plytkej vode a chráni lodnú skrutku.


Nastavenie tuhosti riadenia
Nastavenie tuhosti riadenia jednou pákou dovoľuje jednoducho zmeniť tuhosť priamo za jazdy. (modely F2.5, F4, F6, F8, F9.9, F15, F20, F25, FT8, FT9.9 a FT25).


Systémy zapaľovania CDI/TCI
Systémy zapaľovania značky Yamaha sú jednoliate komponenty bez pohyblivých častí – a sú podstatné pre ľahké štarty, spoľahlivosť a stabilný výkon, ktoré preslávili lodné motory Yamaha.
• Silná a stabilná iskra pri každej rýchlosti
• Konzistencia iskry predlžuje životnosť sviečky
• Bezúdržbový systém